W dzisiejszych czasach wiele osób pracuje zarobkowo za granicą, uzyskując stałe dochody w obcej walucie. Co jednak w sytuacji, kiedy potrzebna jest nagła wymiana środków na złotówki? Z pomocą przychodzą konta walutowe oferowane przez większość instytucji bankowych działających w Polsce. Ciekawą propozycję w tym zakresie można spotkać w oddziałach i na stronie Santandera. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej kwestii.

RANKING KONT WALUTOWYCH >>

Konto walutowe Santander – warunki współpracy i rodzaje

Konto walutowe Santander występuje w dwóch odłamach:

 • Dla firm
 • Dla klientów indywidualnych

Warto rozgraniczyć te dwie propozycje współpracy, gdyż proponują one całkowicie odmienne warunki, opłaty oraz oprocentowanie konta. Dla każdego, kto zdecyduje się na konto walutowe, Santander przygotował preferencyjne warunki, które najczęściej ustalane są ostatecznie z konsultantem przez telefon lub w dowolnym oddziale banku Santander. Jeśli chodzi o warunki współpracy w przypadku banku Santander konto walutowe firmowe i indywidualne pozwala na wykonywanie przelewów, darmowe przewalutowanie środków na koncie oraz wypłatę gotówki w bankomatach bez ukrytych kosztów. Konto walutowe Santandera to usługa, która przeznaczona jest dla wszystkich osób potrzebujących wygodnych rozwiązań pozwalających im na zarządzanie środkami w obcych walutach.

Podobne produkty Santander

santander konto osobiste
santander konto oszczędnościowe
santander lokata

Konto walutowe w Santander – firmowe czy indywidualne?

Analizując ofertę banku, warto zapoznać się z warunkami, jakie proponowane są przez konto wielowalutowe Santander. W zależności od wybranej usługi trzeba rozgraniczyć warunki dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Dla klientów indywidualnych bank Santander konto wielowalutowe udostępnia na następujących warunkach:

 • 4 dostępne warunki
 • 0 złotych za prowadzenie konta
 • 0 złotych za płatności kartą MasterCard
 • Szybka wymiana walut w kantorze internetowym

Jak widać na powyższych przykładach bank Santander, konto walutowe udostępnia swoim kontrahentom na atrakcyjnych warunkach. Bardzo podobnie wygląda sytuacja jeśli chodzi o konta firmowe z obsługą wielu walut. Do głównych atutów wyboru tego rozwiązania biznesowego, zaliczamy:

 • 0 złotych za prowadzenie konta
 • 0 złotych za obsługę kilku walut jednocześnie
 • Darmowa karta w dowolnej walucie
 • Całodobowy dostęp do kantoru internetowego
 • Aż 17 walut dostępnych do wyboru

Czym wyróżniają się tego typu usługi banku Santander? Konto wielowalutowe dostępne dla przedsiębiorców to przede wszystkim wygodna, oszczędność czasu i pieniędzy na wymianie walut, a także prosta obsługa.

Konto walutowe Santander – jak je założyć?

Nie warto dłużej zastanawiać się, jak założyć konto walutowe. Santander pozwala na uzyskanie dostępu do nowego rachunku walutowego na dwa sposoby. Wniosek o jego założenie można złożyć całkowicie online bez wychodzenia z domu oraz w wybranym oddziale Santandera na terenie kraju. Niezależnie od wybranej formy wnioskowania proces ten trwa zaledwie kilkanaście minut, a do podpisania dokumentów wystarczy posiadać aktualny dowód tożsamości.

UWAGA! W przypadku wnioskowania online konieczne będzie wykonanie dokładnego zdjęcia dowodu osobistego, aby zweryfikować swoją tożsamość.

Konto walutowe Santander – opinie

Konto walutowe Santander opinie ma na bardzo dobrym poziomie. Zadowoleni konsumenci zazwyczaj wskazują na kilka aspektów, do których zaliczamy:

 • Brak ukrytych opłat
 • Szybka wymiana walut w kantorze internetowym
 • Darmowe prowadzenie konta
 • Krótki proces wnioskowania
 • Doskonały kontakt z obsługą klienta

Współpracując z tą instytucją, można także w łatwy sposób wykonać przelew walutowy. Santander daje taką możliwość zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym, którzy chcą realizować transakcje w obcej walucie. W przypadku oferty banku Santander konto walutowe opłaty wynoszą 0 złotych przy zachowaniu warunków wynikających z umowy. Całkowicie bezkosztowe prowadzenie rachunku najczęściej jest możliwe przy zachowaniu odpowiedniej płynności finansowej na koncie lub korzystaniu z usług dodatkowych. Ciekawą opcją, którą doceniają konsumenci, jest także karta walutowa Santander pozwalająca na szybkie płatności zbliżeniowe bez potrzeby wymiany waluty.

Czy warto mieć konto walutowe Santander?

Zdecydowanie warto założyć własne konto walutowe w Santanderze i cieszyć się możliwościami, jakie oferuje. Zarówno oferta dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych jest na tyle atrakcyjna, że konsumenci na terenie całego kraju coraz chętniej wybierają właśnie tę formę współpracy z bankiem. Brak ukrytych opłat, wygoda korzystania oraz dostęp do wielu walut to główne atuty tego produktu finansowego proponowanego przez Santandera.

Sprawdź konta walutowe w innych bankach

5/5 - (2 oddanych głosów)