Obecnie wiele firm funkcjonuje na podstawie działalności internetowej. W takiej sytuacji nie wszystkie płatności da się zrealizować gotówką, dlatego warto pomyśleć o założeniu rachunku firmowego w banku, aby móc wykonywać różnego rodzaju transakcje online. W dzisiejszych czasach posiadanie konta bankowego jest standardem, dlatego każda szanująca się firma z perspektywą rozwoju powinna zdecydować się na założenie rachunku firmowego.

RANKING KONT FIRMOWYCH >> >>

Konto firmowe ING – jak je założyć? 

Warto zauważyć, że ING konto dla firm jest tak samo proste w założeniu, jak zwykły rachunek dla klienta indywidualnego. Wystarczy udać się do stacjonarnego punktu obsługi klienta ING, zadzwonić lub przeprowadzić cały proces drogą elektroniczną. Aby złożyć wniosek, wystarczy posiadać aktualny dowód tożsamości, dane firmy oraz kilkanaście minut wolnego czasu. ING konto firmowe to wygodna forma współpracy pomiędzy przedsiębiorcami a bankiem pozwalająca na realizację płatności zbliżeniowych i wykonywanie przelewów jako firma. Sama procedura złożenia wniosku jest bardzo prosta. Swoją tożsamość przy składaniu dokumentów można potwierdzić na trzy sposoby: przy pomocy aplikacji do selfie, stacjonarnie lub podpisując umowę w obecności kuriera. Konto firmowe ING to przede wszystkim wygoda działania oraz minimum formalności związanych z założeniem rachunku.

Inne produkty dla firm

ing kredyt gotówkowy
ing kredyt firmowy
ing lokata

Rachunek firmowy ING – czym się wyróżnia? 

Jeśli chodzi o konta dla firm, bank ING dokłada wszelkich starań, aby oferta finansowa była jak najatrakcyjniejsza dla wszystkich przedsiębiorców. ING konto firmowe to przede wszystkim wygoda działania, brak ukrytych opłat oraz gwarancja bezpieczeństwa podczas realizacji różnego rodzaje płatności. Ta instytucja finansowa oferuje bogate wsparcie dla każdego biznesu poprzez profil zaufany, możliwość fakturowania online, księgowość, całodobowy kantor walutowy online oraz możliwość wykonywania łatwych przelewów. Ciekawostką jest także fakt, że w ramach posiadania rachunku firmowego można sprawdzać, czy kontrahenci, do których realizowane są płatności, znajdują się na tzw. białej liście.

Jak zlikwidować konto firmowe w ING?

W przypadku ING zamknięcie konta firmowego jest proste, a całą procedurę można przeprowadzić całkowicie korespondencyjne lub podczas wizyty w oddziale banku. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku chęci rozwiązania umowy korespondencyjne należy posiadać potwierdzenie takiej dyspozycji w formie aktu notarialnego, co może generować dodatkowe koszty. O wiele lepszym rozwiązaniem takiej sytuacji będzie umówienie wizyty w placówce ING i złożenie odpowiedniej dyspozycji osobiście. 

Konto firmowe ING – opinie

Warto wiedzieć, że ING konto firmie opinie posiada wyłącznie od zadowolonych przedsiębiorców. Każdy przedsiębiorca, który ma konto w banku może realizować zarówno przelewy, jak i płatności zbliżeniowe, co przekłada się na wiele pozytywnych opinii na temat tej instytucji. Biorąc pod uwagę wszystkie opinie konsumentów, zdecydowanie warto założyć konto firmowe w ING i cieszyć się praktycznie nieograniczonymi możliwościami. Warto też zauważyć, że w przypadku wypowiedzenia umowy o prowadzenie rachunku firmowego obie strony obowiązuje okres wypowiedzenia, który określa wcześniej podpisana umowa pomiędzy firmą a bankiem.

Czy warto założyć konto firmowe w ING?

Zdecydowanie warto odpowiednio wcześnie założyć konto dla firm. ING jest instytucją, która bardzo chętnie współpracuje z przedsiębiorcami, dając im możliwość założenia konta z minimum formalności. Do głównych aspektów, jakie przemawiają do klientów, zaliczamy: praktycznie zerowe koszty prowadzenia, wiele dodatkowych funkcji wspomagających działanie przedsiębiorstwa, a także szybkie załatwienie formalności i rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem bankowości internetowej.

Jeśli chodzi o konto firmowe ING, opinie jasno wskazują na to, że jest to propozycja, którą powinien zainteresować się każdy przedsiębiorca – zarówno ten mały, jak i duży. Podsumowując, konto firmowe w ING to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające na szybszy rozwój każdej działalności z minimum opłat i formalności. 

Sprawdź konta firmowe w innych bankach

5/5 - (2 oddanych głosów)