Prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Polsce wymaga korzystania z nowoczesnych rozwiązań finansowych. Wygodne konto firmowe umożliwia swobodne zarządzanie finansami swojej firmy i nie tylko. Odbieranie płatności, wysyłanie przelewów, wpłaty i wypłaty gotówki – to najważniejsze funkcje rachunku firmowego dostępnego w ofercie banku Credit Agricole. 

RANKING KONT FIRMOWYCH >>

Konto firmowe Credit Agricole – kto może je założyć?

Bank Credit Agricole swoją ofertę produktów finansowych dla firm udostępnia głównie takim przedsiębiorcom, jak:

 • jednoosobowe działalności gospodarcze;
 • spółki (akcyjna, komandytowa itp.);
 • spółdzielnie;
 • fundacje;
 • korporacje.

Niezależnie od tego czy sam prowadzisz swoją działalność, czy zajmujesz się spółką, koniecznie zastanów się nad opcją założenia rachunku w Credit Agricole. Konto firmowe to przede wszystkim wygoda podczas zarządzania finansami przedsiębiorstwa, możliwość korzystania z atrakcyjnych form finansowania, a oprócz tego liczne oszczędności. 

Inne produkty dla firm

credit agricole kredyt gotówkowy
credit agricole kredyt firmowy
credit agricole lokata

Konta firmowe Credit Agricole – rodzaje

W ofercie tej instytucji każde konto firmowe Credit Agricole jest inne. Aktualnie można wyróżnić trzy podstawowe warianty dostosowane do potrzeb określonych przedsiębiorców. Zaliczamy do nich:

 • Konto Solista Biznes

Ten rachunek firmowy w Credit Agricole wyróżnia się przede wszystkim całkowitym brakiem kosztów za prowadzenie rachunku, darmowymi wypłatami z bankomatów oraz wygodnym dostępem do finansów z poziomu aplikacji CA24 lub serwisu transakcyjnego. Wybierając ten typ konta, można liczyć na comiesięczne wyciągi przesyłane bezpośrednio na wskazany adres e-mail, a także świetne połączenie rachunku z innymi usługami bankowości. Jak otworzyć w Credit Agricole Internetowe konto firmowe? To bardzo proste. Wystarczy udać się do wybranego oddziału lub zrobić to przez aplikację mobilną.

Uwaga! Przy rejestracji wniosku przez CA24 każdy klient biznesowy może odebrać nawet do 1700 złotych premii na preferencyjnych warunkach promocji.

 • Konto Sonata Biznes

Konto firmowe Credit Agricole typu biznes przeznaczone jest dla już działających na rynku przedsiębiorców, którzy zatrudniają mniej niż 100 osób. Oczywiście w tym przypadku wymagana będzie znacznie większa płynność finansowa i większa liczba transakcji niż w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej. W tym przypadku warto zaznaczyć, że konto firmowe w Credit Agricole tego typu umożliwia realizowane darmowych przelewów do ZUS, US i klientów. To doskonale dopasowany rachunek, w ramach którego przedsiębiorcy mają dostęp do indywidualnego doradcy finansowego.

Do swojego rachunku Sonata Biznes w CA można uzyskać dostęp przez CA24 Mobile, CA24 eBank oraz CA24 infolinia. Prowadząc własny biznes z tym rachunkiem zarządzanie inwestycjami, oszczędnościami i ogólnymi finansami przedsiębiorstwa będzie o wiele łatwiejsze.

 • Konto Symfonia Biznes

Czym jest Symfonia Biznes Credit Agricole? Konto firmowe online tego typu przeznaczone jest zarówno dla mniejszych, jak i większych przedsiębiorców. Dla osób, które poszukują wygodnego dostępu do swoich finansów firmowych, liczysz na kompleksową pomoc w księgowości oraz atrakcyjne propozycje finansowania inwestycji przedsiębiorstwa to oferta CA jest najlepszym możliwym wyborem. Oprócz podstawowych funkcji ten typ konta bankowego umożliwia podpięcie: kredytu w rachunku bieżącym, leasingu, a nawet rachunku oszczędnościowego z opcją swobodnych wpłat i wypłat gotówki. 

Jak założyć konto firmowe w Credit Agricole?

Założenie rachunku bankowego dla firmy w tej instytucji finansowej jest banalnie proste. Można to zrobić na kilka sposobów, a mianowicie:

 1. Online przez serwis CA24 eBank.
 2. Przez aplikację mobilną CA24 mobile.
 3. Na infolinii CA24.
 4. W wybranym oddziale banku.

Warto mieć na uwadze też fakt, że nie tylko założenie nowego konta firmowego jest dziecinnie proste. Późniejsze zarządzanie finansami, dostęp do usług dodatkowych oraz rozliczeń z urzędami również będzie odbywać się w prosty i przede wszystkim bezpieczny sposób.

Konto firmowe Credit Agricole – opłaty i prowizje

Każde konto firmowe Credit Agricole opłaty ma na innym poziomie. Poniższa tabela przedstawia najważniejsze z nich.

Prowadzenie konta 0 złotych
Realizacja zlecenia przelewu stałego 0 złotych
Wypłaty i wypłaty środków w bankomatach 0 złotych

To ważne! Powyższe warunki można uzyskać tylko, zapewniając comiesięczne wpływy na rachunek w wysokości 2000 złotych lub robiąc, chociażby jeden przelew do ZUS w miesiącu rozliczeniowym.

Biorąc pod uwagę wysokości opłat (a raczej ich brak) oferta tego banku cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów biznesowych. Jak wskazują najnowsze dane, bank odnotowuje ciągły wzrost liczby kontrahentów doceniających: szybkość działania, przejrzystość usługi i bezpieczeństwo transakcji.

Rachunek firmowy Credit Agricole – usługi dodatkowe

Decydując się na założenie w banku CA konta dla swojej firmy, warto wiedzieć, z jakich usług dodatkowych można skorzystać w późniejszym czasie. Do najpopularniejszych z nich, zaliczamy:

 • terminale płatnicze;
 • kredyty w rachunku bieżącym;
 • rachunki walutowe;
 • rachunki oszczędnościowe.

Współpracując z Credit Agricole konto walutowe dostępne będzie w kilku wybranych przez klienta walutach. W ramach tej usługi przewalutowanie środków odbędzie się całkowicie bez dodatkowych kosztów, a firma zyska opcję płatności w innej walucie niż PLN. Należy też wspomnieć, że w zakres wygodnych usług dla posiadaczy rachunku firmowego wchodzi karta Visa Business Debit, której można używać bez ograniczeń w sklepach, Internecie oraz w bankomatach.

Konto firmowe w Credit Agricole – opinie

Biorąc pod uwagę krążące w sieci opinie na temat tej instytucji finansowej i usługi konta firmowego, warto zaznaczyć, iż duża grupa zadowolonych kontrahentów tego banku docenia przede wszystkim:

 • przejrzyste warunki współpracy;
 • wygodny dostęp do finansów z dowolnego miejsca na ziemi;
 • lepszy dostęp do kredytów firmowych;
 • brak ukrytych kosztów;
 • kompleksową pomoc doradców finansowych i księgowych.

Jeśli chodzi o atrakcyjność oferty tej instytucji, warto też sprawdzić ranking kredytów dla firm, który jasno wskazuje na fakt, że najlepsze warunki finansowania w tym banku można uzyskać, posiadając konto firmowe z dowolnym pakietem usług.

Czy warto mieć konto firmowe w Credit Agricole?

Zdecydowanie warto założyć rachunek firmowy w tym banku. Jest to przede wszystkim inwestycja w szybszy rozwój przedsiębiorstwa, a także dostęp do wygodnych sposobów płatności np. Garmin Pay, Google Pay, Apple Pay i innych. Bank umożliwia także skorzystanie z usług dodatkowych w ramach prowadzenia firmowego rachunku takich, jak:

Biorąc pod uwagę warunki, opinie konsumentów oraz bogatą ofertę pobocznych produktów finansowych zdecydowanie warto nawiązać współpracę z tę instytucją. Wystarczy odwiedzić dowolną placówkę, zadzwonić na infolinię lub zainstalować aplikację CA24 mobile. Usługi bankowości Credit Agricole dla firm to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa transakcji i kompleksowej pomocy ze strony banku w każdym zakresie.

Sprawdź konta firmowe w innych bankach

5/5 - (1 oddanych głosów)