szczególnie wśród osób uzyskujących dochody poza granicami kraju w obcej walucie. Posiadając odpowiednio dopasowany rachunek walutowy, można praktycznie bez opłat realizować płatności w obcej walucie na terenie całej Europy oraz wymieniać środki w zależności od potrzeb po aktualnych kursach światowych. Bank ING posiada atrakcyjną ofertę jeśli chodzi o ten typ kont indywidualnych ze względu na możliwość łatwego przewalutowania środków oraz brak opłat za transakcje płatnicze wykonywane w innej walucie.

ING konto walutowe – kto może je założyć?

Jeśli chodzi o bank ING, warto zwrócić uwagę na to, jaką ofertę proponuje stałym i nowym klientom w zakresie prowadzenia rachunków walutowych. Ciekawostką jest fakt, że konto walutowe ING może założyć praktycznie każdy, kto ukończył 18 rok życia. Osoby wyrażające chęć prowadzenia takiego rachunku nie muszą być obecnym klientem tej instytucji. W celu podpisania umowy o konto wielowalutowe ING wystarczy wypełnić stosowny wniosek online, podając swoje prawdziwe dane lub udać się do stacjonarnego oddziału banku i przejść cały proces weryfikacji z pomocą doradcy. 

RANKING KONT WALUTOWYCH  >>

Podobne produkty ING

ing konto osobiste
ing konto oszczędnościowe
ing lokata

Konto walutowe ING – czym się wyróżnia?

W przypadku tej instytucji konto walutowe jest ciekawą opcją współpracy. Bank umożliwia prowadzenie rachunku w trzech obcych walutach wraz z możliwością wykonywania darmowych przelewów online za pośrednictwem dedykowanego serwisu internetowego. Konto walutowe ING to wygodna opcja dla każdego, kto posiada środki w innej walucie niż złotówki i potrzebuje stałego przewalutowania. Można powiedzieć, że ten typ rachunku bankowego nie wymaga uiszczenia żadnych dodatkowych opłat, dzięki czemu to jedna z lepszych propozycji, spośród tych, jakie oferują banki działające na terenie kraju.

Warto jednak wiedzieć, że sporą konkurencją dla banku ING jest Paypal, który również pozwala na darmowe płatności w wielu walutach. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ta forma płatności nie jest akceptowana w wielu miejscach, dlatego mimo wszystko rachunek walutowy ING znajduje się na pierwszym miejscu listy. Ciekawym rozwiązaniem jest także konto walutowe w Alior Bank, gdzie do dyspozycji konsumentów instytucja oddała w pełni funkcjonalny portal wymiany walut z całego świata. Konsumenci, którzy jednak nie potrzebują tak rozbudowanych rozwiązań, mogą śmiało zdecydować się na ofertę banku ING. Konto walutowe może posiadać każdy, kto pragnie szybko i bez opłat wymienić waluty lub płacić kartą wielowalutową.

Konto walutowe ING – jak je otworzyć?

Istnieją dwie możliwości pozwalające na otwarcie rachunku walutowego w tym banku. Wiele osób nie wie, jak założyć konto walutowe w ING. Można zrobić to wygodnie przez internet lub stacjonarnie w placówce z udziałem doradcy. Dla osób ceniących sobie oszczędność czasu wysłania wniosku online będzie najlepszym możliwym wyborem. Warto wiedzieć, że po założeniu konta wszelkie limity płatności za granicą ustawione są na 0zł, dlatego, aby je zmienić, wystarczy zasilić rachunek, zalogować się do portalu i dokonać zmian limitów. Po tak wykonanej operacji można w pełni korzystać z funkcjonalności, jakie dostarcza klientom rachunek walutowy w ING. Konto walutowe – opłaty są ściśle określone w umowie o świadczeniu takich usług i nie występują żadne ukryte opłaty dodatkowe. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też karta walutowa ING, którą można dostosować bezpośrednio do swoich potrzeb finansowych.

Czy warto mieć konto walutowe w ING?

Zdecydowanie warto być posiadaczem konta walutowego w tym banku, choćby ze względu na brak dodatkowych opłat za jego prowadzenie, wypłaty, wpłaty gotówki oraz realizowanie przelewów zagranicznych. Wyjątkiem są jednak przelewy natychmiastowe, z którymi wiąże się niewielka opłata umożliwiająca ominięcie czasu oczekiwania pomiędzy sesjami w danych bankach.

Każdy, kto potrzebuje wygodnego rozwiązania pozwalającego na płatności w obcej walucie, powinien zainteresować się ofertą walutową banku ING. Konto walutowe opinie posiada na bardzo dobrym poziomie, a wynika to głównie z przejrzystości oferty. Wybierając tę instytucję, można liczyć przede wszystkim na kompleksową obsługę, dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb oraz całodobowy dostęp do kantoru wymiany walut. Ciekawostką jest fakt, że każdy stały i nowy klient tego banku może korzystać z opcji wykonywania przelewów aż w 18 obcych walutach z możliwością szybkiego przewalutowania środków po aktualnie obowiązujących kursach. Ważne jest też to, że ING nie stosuje nadmiernego wskaźnika spread, aby zarabiać na wymianie walut przez konsumentów. Odnosząc się samej oferty warto wiedzieć, czym wyróżnia się ING konto walutowe. Opinie wskazują jasno na brak ukrytych opłat oraz możliwość dopasowania oferty do swoich potrzeb.

Sprawdź konta walutowe w innych bankach

5/5 - (1 oddanych głosów)