Coraz większe możliwości pozwalające na podróżowanie po całym świecie wywierają mocny nacisk na rozwój usług bankowości prywatnej i firmowej. Wszelkiego rodzaju konta walutowe są dobrym przykładem tego, jak szybko rozwija się branża finansowa. Czy rachunek walutowy Nest Banku jest warty uwagi? Sprawdźmy!

RANKING KONT WALUTOWYCH >>

Nest Bank konto walutowe – warunki

Nest Bank włączył do swojej oferty produktów finansowych innowacyjne, tanie i atrakcyjnie oprocentowane konta walutowe dla osób prywatnych oraz firm. Ta instytucja znana jest wśród konsumentów ze względu na dostęp do darmowego konta osobistego. Na jakie warunki można liczyć otwierając rachunek w innej walucie w Nest Bank? Konto walutowe to przede wszystkim:

  • Możliwość zarządzania finansami w euro, dolarach i funtach
  • Niskie koszty przewalutowania
  • Darmowe założenie rachunku wraz z jego prowadzeniem

Biorąc pod uwagę opłaty, warto wspomnieć, iż konto walutowe Nestbank pozwala na realizację przelewów bez żadnych dodatkowych opłat. Poniższa tabela przedstawia podstawowe opłaty i prowizje, jakie pobiera bank za posiadanie rachunku, jakim jest konto walutowe.

Założenie konta walutowego 0 złotych
Spread do 7%
Prowadzenie konta 0 złotych
Przelew europejski SEPA 3 euro
Przelew zagraniczny SWIFT 3 euro
Wydanie karty płatniczej 0 złotych, pod warunkiem, że do konta w PLN nie wydano karty. Inaczej 5 euro.
Użytkowanie karty płatniczej 0 złotych lub 5 euro na preferencyjnych warunkach
Wypłaty z bankomatów 0 złotych

W przypadku Nest Bank konto walutowe daje duże możliwości, a co najważniejsze pozbawione jest wysokich opłat za jego prowadzenie lub wykonywanie operacji płatniczych. Instytucja Nest Bank przelew walutowy pozwala wykonać za drobną opłatą, która dla większości kontrahentów nie będzie stanowić większego problemu.

Podobne produkty Nest Banku

nest bank konto osobiste
nest bank konto oszczędnościowe
nest bank lokata

Nest Bank konto walutowe – wady i zalety

Zalety:

  • Niskie opłaty za korzystanie z usług w ramach rachunku walutowego
  • Darmowe przelewy europejskie SEPA
  • Atrakcyjne kursy wymiany walut
  • Bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów za granicą

Wady:

  • Darmowe wydanie i korzystanie z karty tylko na preferencyjnych warunkach 
  • Tylko trzy dostępne waluty (EUR, USD, GBP)
  • Niewielkie oprocentowanie kont oszczędnościowych

Konto walutowe Nest Bank – opinie

W przypadku Nest Bank konto walutowe opinie ma na bardzo dobrym poziomie. Konsumenci korzystający z usług tej instytucji w ramach rachunku walutowego doceniają przede wszystkim brak kosztów za założenie i prowadzenie konta, a także możliwość realizowania wypłat gotówki w obcej walucie praktycznie we wszystkich bankomatach.

Co ciekawe, zarówno przelew walutowy Nest Bank, jak i przewalutowanie środków jest bardzo proste i pozbawione ukrytych opłat. Wielu klientów docenia też fakt, że w Nest Bank karta walutowa wydawana jest całkowicie za darmo i można ją użytkować przez cały czas trwania umowy.

Czy warto mieć konto walutowe w Nest Banku?

Zdecydowanie warto posiadać własne konto walutowe. Nest Bank opinie na temat tego typu rachunku utrzymuje na wysokim poziomie, co sprawia, że coraz większa liczba konsumentów decyduje się na nawiązanie współpracy. 

Serdecznie zachęcamy do przeanalizowania warunków oferowanych w ramach rachunku walutowego Nest Banku. Wystarczy kilka chwil, aby przekonać się, że darmowe prowadzenie rachunku oraz brak opłat za wypłaty w bankomatach to nie wszystko, co można otrzymać jako klient tej instytucji. Ostatecznie może okazać się, że będzie to jedna z atrakcyjniejszych ofert dostępnych na rynku. 

Sprawdź konta walutowe w innych bankach

5/5 - (1 oddanych głosów)