Lokaty to wygodna forma lokowania oszczędności pozwalająca na wypracowanie pasywnego zysku z odłożonych środków pieniężnych. Wiele instytucji udostępnia w ramach współpracy z klientami wygodne w zarządzaniu lokaty bez dodatkowych opłat. Warto jednak sprawdzić nieco dokładniej jak wygląda oferta Nest Banku w tym zakresie.
SPIS TREŚCI
Nest Bank lokata – kto może ją założyć?
W przypadku firmy Nest Bank lokata dostępna jest praktycznie dla każdego zainteresowanego konsumenta. Co ważne, lokata w tej instytucji może być założona także przez osoby posiadające indywidualne konta w innych bankach. Decydując się na podpisanie umowy dotyczącej założenia lokaty, nie trzeba wypełniać wielu formalności, a cały proces trwa zaledwie kilka chwil.
Inne konta w Nest Bank
Lokaty Nest Bank – rodzaje
W instytucji Nest Bank lokata dostępna jest dla klientów indywidualnych w kilku opcjach, a mianowicie:
- Dla stałych klientów
- Dla nowych klientów
- Dla klientów bez dodatkowych warunków
Co zostało przygotowane dla stałych klientów przez Nest Bank? Lokata Witaj, umożliwia lokowanie środków na okres 3 lub 6 miesięcy z atrakcyjnym oprocentowaniem. Ten typ konta pozwala na obrót kwotą nawet do 10 000 złotych oraz założenie rachunku już po 30 dniach od czasu podpisania umowy z bankiem. Uwaga! Oferta ta skierowana jest do osób otrzymujących wynagrodzenie bezpośrednio na konto.
Lokaty Nestbank to także propozycja współpracy dla nowych klientów, którzy chcą wypracować dodatkowe zyski ze swoich oszczędności. Analizując ofertę tej instytucji, konto oszczędnościowe dla nowych klientów pozwala na wpłatę kwoty do 2 000 000 złotych na maksymalny okres 36 miesięcy przy oprocentowaniu na poziomie 0,35%. W przypadku Nest Bank lokata na nowe środki dostępna jest dla każdego, kto chce wpłacić dodatkowo pozyskane pieniądze bezpośrednio na rachunek oszczędnościowy.
Nest Bank lokaty – oprocentowanie
Nest Bank dba o zadowolenie swoich konsumentów, dlatego stale rozwija swoją ofertę produktów finansowych w zakresie rachunków, jakimi są lokaty. W Nest Bank oferta pod względem oprocentowania i warunków jest na tyle atrakcyjna, że coraz większa liczba konsumentów decyduje się na współpracę z tą instytucją. Na co warto zwrócić uwagę przeglądając ofertę Nest Bank? Oprocentowanie w przypadku dostępnych rachunków wygląda następująco:
Lokata | Oprocentowanie |
---|---|
Nest lokata Witaj | 1,5% – 2,10% |
Nest lokata Lojalna | 0,02% – 0,35% |
Nest lokata Nowe Środki | 0,02% – 0,30% |
Nest lokata | 0,01% – 0,25% |
Ciekawostką jest fakt, że zarówno Nest Bank lokaty Nowe Środki, jak i lokata Witaj pozwala na ulokowanie środków na czas od 3 do 36 miesięcy. W ofercie banku dostępna jest także zwykła lokata, która może trwać zaledwie 7 dni. Ma to jednak wpływ na mocno zaniżone oprocentowanie.
Jak założyć lokatę w Nest Banku?
W Nest Banku jest kilka możliwości na założenie lokaty. Wszelkie formalności można załatwić online lub bezpośrednio w wybranym oddziale. Istnieje kilka możliwości współpracy:
- Założenie konta osobistego oraz lokaty
- Założenie wyłącznie lokaty
- Zalogowanie się do konta i założenie lokaty
Jak widać zarówno nowi, jak i stali klienci mogą korzystać z oferty Nest Bank lokaty. Oprocentowanie również wpływa na zainteresowanie ofertą banku wśród konsumentów, dlatego w przypadku długotrwałej inwestycji można liczyć na widoczne zyski przez cały czas trwania umowy.
Sam proces założenia lokaty jest prosty i nie wymaga wykonywania skomplikowanych czynności, przez co wielu klientów wybiera właśnie tę instytucję.
Lokaty Nest Bank – opinie klientów
Lokaty w Nest Banku cieszą się nienaganną opinią wśród konsumentów na terenie całej Polski. Klienci doceniają przede wszystkim:
- Łatwy dostęp do rachunku poprzez bankowość internetową
- Minimum formalności
- Przejrzystą ofertę
- Atrakcyjne oprocentowanie
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą produktów finansowych tego banku, a w szczególności lokatami, które są atrakcyjnie oprocentowane. Co ciekawe, oferta tego typu skierowana jest do klientów indywidualnych będących klientami Nest Banku oraz tych, którzy posiadają rachunki bankowe w innych instytucjach.