Posiadając własny rachunek w dowolnym banku, można realizować wiele transakcji zarówno za pośrednictwem serwisu internetowego, jak i w stacjonarnych placówkach bankowych. Tego typu funkcjonalność, jaką oferują instytucje finansowe w Polsce to najpopularniejsza forma współpracy z klientami. Decydując się jednak na założenie własnego rachunku indywidualnego, warto sprawdzić, czy oferta konkretnego banku jest atrakcyjna.

ZAŁÓŻ KONTO >>

Podobne produkty PKO

pko konto oszczędnościowe
pko konto walutowe
pko lokata
pko jak zamknąć konto

PKO konto osobiste – jak założyć?

Jeszcze przed zapoznaniem się z ofertą danego banku można dowiedzieć się, jak założyć konto bankowe przez internet. PKO jako jedna z czołowych instytucji finansowych działających na terenie kraju wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i ułatwia cały proces wnioskowania o własne konto bankowe. Wystarczy wejść na oficjalną stronę internetową banku PKO, wybrać odpowiednią zakładkę i uzupełnić wniosek podając swoje prawdziwe dane. Warto jednak pamiętać, że możliwe jest także załatwienie wszelkich formalności w stacjonarnych punktach obsługi klienta.

Przed nawiązaniem współpracy wiele osób zadaje sobie pytanie, jak założyć konto w banku PKO. Otóż cała procedura jest bardzo prosta i wymaga minimum formalności. Ciekawostką jest fakt, że zarówno konta dla młodych, jak i inne dostępne dla klientów indywidualnych można założyć także bezpośrednio poprzez aplikację mobilną. Wystarczy zrobić zdjęcia swojego dowodu osobistego oraz twarzy, przesłać je poprzez formularz i poczekać kilka chwil na weryfikację. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre funkcjonalności konta osobistego wymagają osobistego potwierdzenia tożsamości w banku.

PKO konto osobiste – warunki

W PKO konta osobiste występują w wielu różnych odmianach zależnych od wieku klienta. Warto jednak zaznaczyć, że prowadzenie każdego z nich jest całkowicie darmowe przy zachowaniu warunków umowy dotyczących minimum transakcji, jakie trzeba zrealizować. Aby otworzyć własny rachunek, wystarczy mieć ukończone 18 lat lub posiadać zgodę opiekuna prawnego na założenie konta. Podczas wnioskowania potrzebne są imiona i nazwiska wnioskodawcy oraz rodziców, numer PESEL, dane z dowodu tożsamości, adres zamieszkania i numer telefonu. Każdy klient indywidualny posiadający w PKO BP konto osobiste może całkowicie za darmo wykonywać przelewy krajowe, urzędowe oraz wpłacać i wypłacać gotówkę w bankomatach.

PKO BP konto osobiste – czy warto je mieć?

Zdecydowanie warto mieć własny rachunek indywidualny w banku PKO BP. Dowiadując się jak założyć konto internetowe w PKO, można zauważyć, iż jest to bardzo proste nawet dla osób, które mają problem z nowoczesnymi technologiami. Nawet kiedy ktoś nie wie, jak założyć konto w PKO można takową informację uzyskać bezpośrednio na infolinii, w oddziałach oraz na stronie internetowej banku. Oferta tej instytucji jest szczególnie atrakcyjna dla konsumentów, gdyż za prowadzenie rachunku indywidualnego bank nie pobiera żadnych dodatkowych opłat, a umowa jest przejrzyście skonstruowana.

Sprawdź konta w innych bankach

5/5 - (2 oddanych głosów)